Říjen 2012

Nebezpečná zóna-Béčkový film, který propadá

19. října 2012 v 21:59 | Downie |  The Movies
Hezký večer,

nejdříve jsem chtěla napsat o filmu Nebezpečná zóna, ale jelikož ho bohužel (bohudík) nemám zhlédnutý, tak to nějak padlo :D A pak jsem četla také recenze, názory a postřehy těch, kteří film viděli, a fanouškové Roberta by asi nebyli nadšení, v čem hrál..:) A jak tak koukám na seznam jeho filmů, budu opravdu vybírat jen populární a "áčkové" filmy..:-)
Ale tak trocha děje tohoto postchaplinovského propadáku neuškodí..

Celý film se pohybuje kolem Afriky-konkrétně ve východním Zambezi, kde za kapitánem Rickem Morganem přichází jeho dávný přítel Jim Scott (Robert Downey Jr.). Jeho návštěva však není bezcílná-navrhne mu, aby s ním uzavřel obchod. A jak už to u Downeyho bývá, není to ledajaký obchod-potřebuje se zbavit toxického odpadu, který přivezl. Kapitán Morgan se naštve a chce Scotta vyhodit, ale v ten moment zaútočí na jeho tábor bývalý obchodní Scottův přítel Chang. Scott při útoku zahyne, čímž se film pro fanoušky Roberta stává nezáživným a nezajímavým. Každopádně Ricka Morgana zatknou a obviní ze zločinu. Toxický odpad stále nemá viníka a tak vláda přeruší všechny dosavadní akce a snaží se ho najít.. Rick je poté vyhnán za hranice Zambezi za úplatek.


Prosím, tento stručný děj jsem psala sama a než jsem ho "zestručnila" docela mi to trvalo.. nekopírujte ho, děkuji :)

Pěkný večer přeje Downie :)

P.S: Jdu schánět Affs, pokud má někdo zájem, hlaste se prosím..:)


Takoví normální zabijáci-Z dob našich rodičů?

13. října 2012 v 23:07 | Downie |  The Movies
Hezký večer přeji :)

Dnes přicházím s filmem, který spíše asi budete znát z vyprávění Vašich rodičů, a kde Downey pro změnu nesehrál hlavní roli, a to film Takoví normální zabijáci.

Z dob našich rodičů..
Mallory neměla mnoho důvodů být šťastná. Otec ji tyranizoval a sexuálně obtěžoval, matka nepodnikala nic na dceřinu obranu. Když se dívka náhodně setkala s Mickeym, byla z toho láska na první pohled. Ještě téhož večera si tajně vypůjčili auto Malloryina otce a vyrazili na projížďku. Otec nahlásil krádež policii, uprchlíci byli dopadeni a Mickey putoval za mříže. Podařilo se mu však utéct, a tak se zanedlouho znovu objevil u Mallory. Jejich setkání mělo hrůzný průběh: nejprve zbili dívčina otce, pak ho utopili v akváriu, a poté přišla na řadu matka tu polili v posteli benzínem a Mallory ji zapálila. Mladí milenci se dávají na útěk a nechávají za sebou další mrtvé. Jejich řádění sledují sdělovací prostředky, policie je jim na stopě...

Zajímavý názor jednoho čtenáře, který se mi líbil..
,,Podle mého trochu nepochopený film. Srovnávaný s tarantinovkami, přestože nejde o "pravdivou romanci" ale o zběsilou satiru na současný mediální prostor. Za mořem odmítaný jako oslava násilí, a přitom zjevně agituje za "vyhnání démonů" a harmonickou rodinu. Líbí se mi, že Stone použil tak zběsilé vyjadřovací prostředky, jaké si téma žádá"

Opravdu se jedná o nepochopený film, nebo jen lidé nechtějí chápat? A co na to Jan Tleskač? (Kdo zná časopis Reflex, ví.)

Zajímavosti k filmu, které je radno vědět..
  • Film byl natočen za pouhapouhých 56 dní
  • Byl zakázán v Irsku
  • Mickey a Mallory zabijí přes 50 lidí
Můj názor k tomuto filmu je rozpoluplný.. Jednak mám ráda "akčňáky" ale zase bych si tento film nevybrala na večerní program. Je jen na Vás, zda se chcete ponořit do thrillerové minulosti, nebo si raději pustit nějakou komedii s prvky akčního filmu, jako je třeba Smrtonosná zbraň.

Chaplin (1992)

12. října 2012 v 22:04 | Downie |  The Movies
Zdravím Vás po pár dnech, měla jsem hodně školy, a tak jsem moc nemohla "blbnout" na blogu..:) Chtěla jsem napsat něco o filmech, ve kterých Downey hrál, ale po zjištění, že hrál asi ve 100 filmech a dokumentárních seriálech, či nějakých skoro telenovelách, se mi zdá zbytečné o všech psát, kdo by to četl..:) A proto si podle sebe, jak sobecké, vyberu filmy, které Roberta nejvíce proslavily a které většinou znám. Jako první tu mám ročník 1992, film, jež započal jeho kariéru..

CHAPLIN- Příběh tuláka a oříšek pro režiséry.
Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků.

A pár zajímavostí k světoznámému filmu..
  • Film se nejdříve měl jmenovat Charlie
  • Pro roli byl zvažován též Jim Carrey a Anthony Sher
  • Film byl uveden do kin na 15. výročí Chaplinovi smrti
  • Robert Downey Jr. nazpíval k filmu i píseň, nebyla však uvedena.

Něco o Downie

9. října 2012 v 22:27 | Downie |  About admins
Pokud vás zajímá něco o administrátorce a zakladatelce tohoto blogu, prosím, čtěte dál. Jmenuji se Tereza a jsem 15-leté, ukecané dítě studující gymnázium. Mimoto jsem také poddruh čarodějnice, která žere děti a má na to licenci. Ale jinak jsem zcela normální puberťačka, jako nějaká část z Vás. Jsem melancholik, pesimista a ráda se směju. Tento paradox ale zapříčiňuje mé jiné DNA. De facto vůbec nevím, co dělám na planetě Zemi, ale jelikož mi pravdivý internetový server (také mi řekl, co budu potřebovat při apokalypse, jak najdu erotogenní zóny u kluka a co budu dělat za 30 let) vyčetl mou existenci, jsem zde, a budete mě tu muset trpět. Zajímám se o výtvarné umění a český jazyk-gramatiku a historii. Miluji zelenou barvu, mandarinky (dokážu sníst 5kg) a herce Roberta Downeyho Jr., čímž se vysvětluje existence tohoto blogu.
Vyznávám pirátský zákoník, a hodlám studovat práva, takže to na mě ani nezkoušejte! :-) Ale upřímně, zákoník, pravidla, to jsou jen takové pomůcky, není to boží desatero :-) (Jo, četla jsem bibli).

A nyní si asi říkáte, že jsem opravdu asi přiletěla kosmickou lodí.. Můj cíl je tedy splněn. Snad vás tím neodradím.
Downie,
site administrator

Biography-Kdo?

9. října 2012 v 21:37 | Downie |  About Robert
>>Základní fakta
Robert John Downey, Jr. (narozen 4.dubna, 1965) byl nominován na Akademii a Zlatý Glóbus-vyhrál kategorii americký herec a hudebník. Stal se slavným v letech 1980 a později v roce 1990, po sérii dobře recenzovaných představení v hollywoodských filmech. Během období jeho drogové závislosti, v roce 1990, pokračoval ve své herecké kariéře např. v seriálu Ally McBeal. Dále hrál v řadě filmů, z nichž nejúspěšnější byl Iron Man.

>>Život a kariéra
Narodil se v New Yorku, tanečnici a zpěvačce Elsie (Ford) a Robertu Downey Sr, herci, spisovateli, producentovi, kameramanovi a režisérovi. Má sestru, Alison. Robert je z otcovy strany Žid, jeho původ pramení v Irsku.

Během dětství měl malou roli v otcově filmu Pound (1970). Vyrůstal v Kalifornii se svým otcem. Ve 20 letech se připojil k obsazení Saturday Night Live, ale pouze na rok. V roce 1992 hrál Charlieho Chaplina ve stejnojmenném filmu-tato role ho dostala na nominaci "Academy Award Nominance" za nejlepší mužský herecký výkon. Jeho další filmy v roce 1990- Srdce a duše, Only You, Natural Born Killers a Navrácení.

>>Později
V roce 1997 byl Downey, Jr. zatčen a uvězněn za chybějící drogové testy. O dva roky později byl znovu uvězněn za obdobné trestné činy. Po svém propuštění v roce 2000 si zahrál v seriálu Ally McBeal. Vyhrál Zlatý Glóbus a byl také nominován na cenu Emmy. Proslavil se i jako zpěvák, když zpíval duet se Stingem. Z počátku se zdálo, že jeho problémy jsou za ním, ale před koncem Ally McBeal znovu upadl k drogám. Poté byl ze seriálu vyhozen. To vedlo k dalšímu pobytu v protidrogové léčebně. Downey pokračoval tím, že se objevil ve videu Eltona Johna "I Want Love" v roce 2001. V roce 2004, 23. listopadu, vydal své debutové hudební album. K filmu se vrátil v polivně roku 2000, se třemi rolemi v roce 2005 a se sedmi rolemi v roce 2006. Mezi nimi jsou např.: Kiss Kiss, Bang Bang, Good Night and Good Luck, Shaggy Dog. A Scanner Darkly, Zodiac a Fur.

>>Osobní život
Vzal si herečku Deborah Falconer dne 29. května 1992, měli syna jménem Indio. Rozvedli se 26. dubna 2004. Rok poté, 27. srpna 2005, si Downey Jr. vzal producentku Susan Levin, kterou potkal při natáčení Gothika, v židovské ceremonii u Amagansett, v New Yorku.
Robert preferuje postupy Wing Chun Kung Fu, které mu pomáhá porazit jeho závislost.

Welcome!

9. října 2012 v 21:26 | Downie |  News
Ahoj, takže Vás vítám na nově založeném blogu a celosvětově úspěšném a známém herci Robertu Downey Juniorovi. Proč zrovna tenhle "týpek"? Možná proto, že jsem tak trochu na té "špatné" straně, žádný andílek. To se mi na něm líbí. Samozřejmě jeho herecké výkony nemám ani právo hodnotit..

Ale doufám, že se vám tu postupem času bude alespoň trošku líbit, a že se sem budete rádi vracet. Zatím to tu spravuji sama, ale brzy by se měla přidat má kamarádka, která mi s tím pomůže. A budem tu dvě :-) Více o nás (o mně) se dozvíte později v rubrice "About Admins".


Zatím přeju příjemný večer!
Downie